გაკვეთილის მთავარი თემა
|
კლავიატურა
|
საგანი/პედაგოგი
|
მუსიკა/მანანა თავდუმაძე
|
კლასი
|
დაწყებითი საფეხური/II
კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
21 მოსწავლე/განსაკუთრებული საჭიროებების მიდგომების მოსწავლეები არ
არიან.
|
გაკვეთილის აქტუალობა
|
აქტუალუად ჩაე ბან გაკვეთილის მსვლელობაში მონაწილეობა მიიღონ
კითხვების დასმაში განასხვავონ აღმავალი და დაღმავალი ბგერები განარჩიონ.
|
გაკვეთილის მიზანი და მისაღწევი შედეგები
|
საგაკვეთილო პროცესში აქტიური მონაწილეობა მოსმენილი მასალის აღქმა უნარ-ჩვევების
განვითარება.
|
წინარე ცოდნა
|
საჩვენებელი თითით დაუკრან ფორტეპიანოზე შვიდი მხიარული ნოტი რომ ეს ბგერები
თანმიმდევრულად დალაგებული ფუძე გადატანილი მწვერვალად არის ოქტავა აქვთ საკუთარი
აზრის გამოთქმის უნარ-ჩვევები.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლეებთან ერთად ვადგენ წინასწარ სეფასების სქემით.
|
გამოყენებული სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
სახელმძღვანელო, აუდიო დისკი, ინტერნეტი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა და მენეჯმენტი
|
მისალმება/კლასის ორგანიზება 2წუთი
გაკვეთილის A ფაზა გამოწვევა მოლოდინის განსაზღვრა
აქტივობა1. 10წუთი კითხვა-პასუხი
ა.ვიცით თუ არა ნოტების ხანგრძილობა შესახებ.
ბ. როგორ შეიძლება 1მთელიდან რომ გავხადოთ 2-რი
გ. როგორ შეიძლება გავადოთ 4-ნოტში აქტივობაში მას ვიყენებთ გეომეტრიულ ფიგურებთან ერთად რომლებიც
არის თანაბარ ნაწილებად დაყოფილი.
გაკვეთილის B ფაზა-ცოდნის კონსტრუირება
აქტივობა 7წუთი გონივრული იერიში
ბავშვებს უწერთ დაფაზე მთელ ნოტებს და
ვეუბნებით აბა თუ შეიძლება მარჯვნიდან გაუკეთოთ ჯოხი აი ეს არის ნახევარი
ნოტი ე. იგი მტელის ნახევარი შემდეგ გავაკეთებთ ფრთას ეს არის მთელი ნოტი
C ფგაზა რეფლექსია
3. აქტივობა 12 წუთი ბავშვებს
ვაძლევ ჯგუფურ სამუშაოს.
|
გაკვეთილის გეგმა
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий